Recepta: 123456789

Dane wystawiającego receptę: nazwa poradni lub praktyki lekarskiej, adres, telefon, REGON.

Pacjent:Imię, nazwisko, adres

Pesel:

RP:Nazwa leku, dawka, postać, ilość, sposób dawkowania.

UWAGA! W polu "Uprawnienia" zaznaczono "pozostałe". Oznacza to, że cena zaprezentowana powyżej może odbiegać od ceny po jakiej produkt zostanie wydany w aptece.

152,57 zł

Alvesco 160 (160 µg/dawkę inhalacyjną) Aerozol inhalacyjny 120 dawek

Ten produkt można odebrać tylko w aptece za okazaniem recepty!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również ...

Więcej szczegółów

Alvesco 160, to lek do leczenia przewlekłej astmy oskrzelowej u osób dorosłych i młodzieży od 12 lat.

Glikoktykosteroid o miejscowym działaniu przeciwzapalnym. Cyklezoid wykazuje małe powinowactwo do receptora glikokortykosteroidowego. Po podaniu wziewnym ulega w płucach konwersji enzymatycznej do czynnego metabolitu. U pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli zmniejsza reakcję dróg oddechowych na monofosforan adenozyny. Preparat osłabia wczesną i późną fazę reakcji na alergen we wziewnej próbie prowokacyjnej. Wykazano, że leczenie wziewnym cyklezonidem zmniejsza napływ komórek zapalnych (całkowitą liczbę eozynofilów) oraz stężenie mediatorów zapalnych w plwocinie indukowanej. Wykazano, że leczenie cyklezonidem powodowało poprawę czynności płuc oraz poprawę kontroli objawów astmy oraz zmniejszenie potrzeby stosowania wziewnych β2-mimetyków. Dostępność biologiczna aktywnego metabolitu przy podaniu wziewnym wynosi ponad 50%. Praktycznie całkowicie wiąże się z białkami osocza. Cyklezonid jest głównie metabolizowany do czynnego metabolitu z udziałem esteraz w płucach. Dalszy metabolizm odbywa się w wątrobie przy udziale CYP3A4 do nieaktywnych metabolitów hydroksylowych. Ponadto w płucach wykrywane były lipofilne estry - produkty odwracalnej koniugacji czynnego metabolity z kwasami tłuszczowymi. Lek wydalany jest głównie z kałem.

Sposób użycia:
Wziewnie.
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
zalecana dawka wynosi 160 µg raz na dobę i jest to dawka, która zapewnia kontrolę objawów astmy u większości pacjentów. U pacjentów z ciężką astmą dawka 640 µg na dobę (podana w dawkach po 320 µg 2 razy na dobę) powodowała zmniejszenie częstości zaostrzeń objawów, ale bez poprawy czynności płuc. Dawka zmniejszona do 80 µg raz na dobę może u niektórych pacjentów stanowić skuteczną dawkę podtrzymującą. Preparat najlepiej stosować wieczorem, jednak wykazano, że skuteczne jest także przyjmowanie preparatu rano. Ostateczną decyzję dotyczącą stosowania preparatu rano lub wieczorem należy pozostawić lekarzowi. Preparat powoduje zmniejszenie nasilenia objawów w ciągu 24 h od rozpoczęcia leczenia. Po uzyskaniu kontroli dawkę preparatu należy dobrać indywidualnie i stopniowo ją zmniejszać, aż do ustalenia dawki minimalnej wymaganej do utrzymania zadowalającej kontroli astmy. U pacjentów z ciężką astmą należy dokonywać systematycznej oceny kontroli astmy, w tym wykonywać badania czynności płuc. Nie ma potrzeby dostosowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z niewydolnością wątroby lub nerek.

Przy zmianie leczenia z kortykosteroidów stosowanych doustnie na preparat po ok. tygodniu stosowania leczenia wziewnego rozpoczyna się stopniowe odstawianie steroidu podawanego ogólnie; dawka jest zmniejszana o 1 mg prednizolonu na tydzień lub o dawkę równoważną. Gdy dawki podtrzymujące prednizolonu są większe niż 10 mg na dobę, właściwe może być większe zmniejszenie dawki w odstępach tygodniowych, z zachowaniem ostrożności.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na cyklezonid lub na którąkowiek substancję pomocniczą preparatu.

Skład:
1 dawka uwolniona z ustnika inhalatora zawiera 160 µg cyklezonidu.

Dostępność produktu w sklepach

Warszawa, Wolska 58

Warszawa, Książkowa 9C *

Milanówek, Nowowiejska 2A

Gdynia, Legionów 112

Gdańsk, Hynka 65

Wrocław, ul. Świdnicka 40

Warszawa, Terespolska 4

Warszawa, Beli Bartoka 8

Warszawa, Myśliborska 104

Siedlce, Młynarska 26A

Warszawa, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 20

Łódź, Przybyszewskiego 161A

Warszawa, Dworzec Gdański

Warszawa, Malczewskiego 48/50

Mińsk Mazowiecki , Dąbrówki 30

Bydgoszcz, Bortnowskiego 12

Zgierz, Łódzka 77/79

Piaseczno, Geodetów 23

Ząbki, Reymonta 30

Brwinów, Galeria Brwinów

Warszawa, Warszawa - Czerska 18

Warszawa, Patriotów 110

Słupsk, ul. Starzyńskiego 6-7/3

Poznań, ul. Bukowska 156

Rembertów, Paderewskiego 3

Konin, Ignacego Paderewskiego 8 lok. KOB40

Warszawa, Aleja Wilanowska 89

Warszawa, Rembielińska 20

Warszawa, Bora Komorowskiego 37

Warszawa, Plac Przymierza 8

Warszawa, Malborska 1

Warszawa, Światowida 41

Dostępny od ręki - produkt dostępny od ręki w wybranej aptece w przypadku zakupu jednej sztuki. W przypadku zakupu większej ilości towaru proszę czekać na potwierdzenie gotowości towaru do odbioru.

Towar na wyczerpaniu - produkt dostępny w małej ilości w danej aptece. Proszę poczekać na e-maila z informacją że towar jest gotowy do odbioru.

Produkt niedostępny w aptece - produkt akutalnie niedostępny.

Komentarze do produktu

Bądź pierwszym który napisze recenzję !

Napisz swoją recenzję